Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: Incorrect bKGD chunk length in /home/users/cfa/public_html/cfasummit/etyka/wydarzenie3/core/library/Utils/ImageUtil.php on line 59
CFA POLAND
O WYDARZENIU
Cykl Debat Etycznych: Etyka. Czy tylko w teorii?

Coraz szybsze tempo pracy, próba osiągnięcia wyników za wszelką cenę oraz podejmowanie nie zawsze właściwych decyzji biznesowych staje się sporym zagrożeniem, którego powodem mogą być działania nie zawsze zgodne z naszym sumieniem bądź wychowaniem. Czy zatem etyka – zwłaszcza po budzących sprzeciw na rynkach światowych działaniach zglobalizowanego sektora finansowego przed 2008 r. – powinna stać się ważnym filarem nowego ładu w przestrzeni biznesowej?

Mierzymy się obecnie z kryzysem w wielu obszarach naszego życia zawodowego, dlatego Stowarzyszenie CFA Society Poland dokłada wszelkich starań, aby tworzyć lepszy i bardziej etyczny rynek finansowy. Nie tylko poprzez promocję dobrych praktyk, lecz także próbę podjęcia trudnych rozmów na temat bieżących wydarzeń, które odbiły się negatywnie na wizerunku sektora finansowego.

Codziennie wielu profesjonalistów związanych z sektorem finansowym spotyka się z sytuacjami, które z pewnością można uznać za budzące kontrowersje pod kątem etycznym. Większość tych sytuacji pozostaje niezauważona, ale patrząc na doniesienia mediów i krytykę opinii publicznej, wciąż możemy mówić o spadku zaufania do branży finansowej i zawodu finansisty. Czy sami jesteśmy sobie winni?

CFA Society Poland pragnie gorąco zaprosić Państwa do zaangażowanie się w nasze najnowsze przedsięwzięcie: cykl debat etycznych, który ruszy już 30 maja. Podczas planowanych pięciu spotkań reprezentanci najważniejszych instytucji z wybranych obszarów sektora finansowego będą dyskutować o etyce w oparciu o konkretne przykłady i strategie wdrożone przez instytucje finansowe.

Gorąco zapraszamy Państwa do udziału w debatach. Każdy uczestnik będzie mógł wyrazić swoją opinię poprzez oddanie głosu w internetowej sondzie. Dodatkowo, po zakończeniu cyklu debat zostanie opracowany Kodeks Postaw Etycznych, na którego treść będą Państwo mieli wpływ.

Najbliższe spotkanie zostanie poświęcone tematyce ubezpieczeń i najważniejszym wyzwaniom, które stoją przed tym sektorem w nadchodzących latach.

W ramach Cyklu Debat Etycznych odbyły się do tej pory dwie debaty z udziałem ekspertów:
Debata inaugurująca cykl. Dowiedz się więcej »
Debata poświęcona branży audutorskiej. Dowiedz się więcej »

PROGRAM

Uprzejmie zapraszamy do zapoznania się z tematami debat etycznych.
Szczegółowy program poszczególnych debat będziemy publikować bliżej daty każdego z wydarzeń.

Miejsce: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie
Data: 19 września 2019 r. (ubezpieczenia), godz. 18


Harmonogram Cyklu Debat Etycznych

Debata nr 3 - 19 września (ubezpiecznia)

Uczestnicy debaty: Krystyna Krawczyk (Dyrektor Wydziału Klienta Rynku Ubezpieczeniowo-Emerytalnego, Biuro Rzecznika Finansowego), Dagmara Wieczorek-Bartczak (Dyrektor Pionu Nadzoru Ubezpieczeniowego, Komisja Nadzoru Finansowego), Wojciech Kapica, Counsel (SMM Legal), prof. Krzysztof Jajuga (Prezes CFA Society Poland), Maciej Samcik (Redaktor Naczelny, Redaktor Naczelny SubiektywnieoFinansach.pl)

Prowadzący: Przemysław Barankiewicz, CFA (CFA Society Poland)

Nadchodzące debaty:

Debata nr 4 – 24.10 (bankowość)
Debata nr 5 – 14 listopada (rynek kapitałowy)

Debaty, które się odbyły:

Debata nr 1 – 30.05 (debata otwierająca), godz. 18.00

Uczestnicy debaty: Ewa Małyszko (Prezes Zarządu, PFR TFI), Maciej Samcik (Redaktor Naczelny, SubiektywnieoFinansach.pl), Bartosz Pawłowski, CFA (Chief Investment Officer, mBank), Krzysztof Jajuga (Prezes Zarządu, CFA Society Poland), Izabela Dąbrowska-Antoniak (Dyrektor Wydziału Klienta Rynku Bankowo-Kapitałowego, Biuro Rzecznika Finansowego), Radosław Kwiecień (Członek Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego), Monika Gorgoń (Dyrektor Działu Compliance i Ryzyka w Giełdzie Papierów Wartościowych).

Prowadzący: Przemysław Barankiewicz, CFA (CFA Society Poland)

Debata nr 2 – 25.06 (audytorzy)

Uczestnicy debaty: Ewa Jakubczyk-Cały (PKF Consult), prof. Krzysztof Jajuga (CFA Society Poland), Ewa Sowińska (biegły rewident, ekspert CE PIBR), Olga Petelczyc (IIA Polska Instytut Audytorów Wewnętrznych), dr Magdalena Dąbrowska (trener etyki biznesu), Jakub Wojnarowski (ACCA Polska i Kraje Bałtyckie), Antoni Reczek (ING), Raimondo Eggink (niezależny członek rad nadzorczych), Jarosław Grzegorz (EY).

Prowadzący: Piotr Polanowski, CFA (Synerga+)

 

PRELEGENCI
Specjaliści, których spotkasz
Prezes CFA Society Poland. Profesor nauk ekonomicznych, wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz uczelni za granicą (m.in. Jiao Tong University w Szanghaju). W swojej pracy naukowo-badawczej koncentruje się wokół finansów oraz statystyki i ekonometrii. Kierownik Katedry Inwestycji Finansowych i Zarządzania Ryzykiem, a także dyrektor Instytutu Zarządzania Finansami na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Współpracuje z licznymi instytucjami finansowymi i przedsiębiorstwami. Pełnił funkcje członka Rady Naukowej Narodowego Banku Polskiego i członka Rady Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
Dyrektor Wydziału Klienta Rynku Ubezpieczeniowo-Emerytalnego w biurze Rzecznika Finansowego, powstałego w październiku 2015 r. po rozszerzeniu kompetencji Rzecznika Ubezpieczonych. Była jedną z pierwszych osób tworzących w 1995 r. instytucję Rzecznika Ubezpieczonych i przez 20 lat pełniła różne funkcje w jej strukturach, aż do stanowiska dyrektora biura. Wcześniej pracowała m.in. w Ministerstwie Finansów oraz Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Jest absolwentką Wydziału Rolnictwa SGGW w Warszawie oraz podyplomowego Studium Ubezpieczeń Gospodarczych na SGH w Warszawie.
Członek zarządu CFA Society Poland i doktorant Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Komentator ekonomiczny, a w przeszłości m.in. redaktor naczelny Bankier.pl i internetowej odsłony "Pulsu Biznesu".
Od 1997 r. jest dziennikarzem ekonomicznym, a od 2009 r. blogerem. Pisze o finansach osobistych, oszczędzaniu, inwestowaniu. Staje w obronie konsumentów, prześwietla reklamy, recenzuje produkty finansowe, śledzi najnowsze technologie w służbie naszych portfeli, edukuje i pomaga podejmować właściwe decyzje finansowe.
Ponad 20-letnie doświadczenie w nadzorze ubezpieczeniowym. Obecnie pełniąca podwójną rolę Dyrektora Zarządzającego Pionem Nadzoru Ubezpieczeniowego oraz Dyrektora Departamentu Nadzoru Ubezpieczeniowego i Monitorowania Ryzyk. Pełniąc funkcję Dyrektora Zarządzającego odpowiedzialna za m.in. za testy stresu w sektorze ubezpieczeń, ocenę nadzorczą BION, procesy przedaplikacyjnych i aplikacyjne modeli wewnętrznych, zmiany w sprawozdawczości oraz w systemie informatycznym do nadzoru nad zakładami ubezpieczeń/reasekuracji (SNU). W okresie od lipca 2016 r. do połowy października 2018 r. Dyrektor w Dziale Doradztwa Aktuarialnego  EY, odpowiedzialna za projekty regulacyjne dla sektora ubezpieczeń. Od 2012 do połowy 2016 r. Dyrektor Departamentu Inspekcji Ubezpieczeniowych i Emerytalnych. W latach 2009–2011 pełniła w UKNF funkcję Dyrektora Zarządzającego w odniesieniu do sektora ubezpieczeniowego i emerytalnego, odpowiedzialnego za pracę Urzędu w zakresie nadzoru nad tymi sektorami, w tym w szczególności za wprowadzanie nadzoru na bazie oceny ryzyka w działalności podmiotów nadzorowanych. Od czerwca 2009 do czerwca 2016 r. Zastępca Przewodniczącego Komisji Nadzoru Audytowego, odpowiedzialnej za nadzór publiczny nad zawodem biegłego rewidenta i działalnością podmiotów uprawnionych do badania sprawozdań finansowych.
Wojciech Kapica jest ekspertem w obszarze compliance, regulacji sektora finansowego i relacji z regulatorem o unikalnych kompetencjach w skali kraju. W swojej codziennej pracy pomaga w sposób efektywny i otwarty czołowym polskim bankom, firmom inwestycyjnym i instytucjom płatniczym. Specjalizuje się w prawie bankowym (prywatnym i publicznym), prawie kapitałowym, prawie ubezpieczeniowym, polityce nadzorczej i ładzie korporacyjnym w podmiotach regulowanych. Brał udział w przygotowaniu wdrażania CRD IV/CRR (Bazylea III), EMIR i BRRD w Polsce. Koordynował liczne postępowania licencyjne dotyczące banków, domów maklerskich i instytucji płatniczych przed polskim i zagranicznymi organami nadzoru finansowego. Posiada rozbudowane doświadczenie w tworzeniu skutecznych systemów compliance w instytucjach finansowych.

FORMULARZ REJESTRACYJNY

Przepraszamy - brak miejsc.

ORGANIZATORZY
DBAJĄ O ORGANIZACJĘ EVENT'ÓW

Stowarzyszenie CFA Society Poland powstało w 2004 roku i jest jednym z najmłodszych stowarzyszeń członkowskich międzynarodowego CFA Institute. CFA Society Poland rozpowszechnia i realizuje najwyższe standardy etyczne oraz edukacyjne w zakresie działań branży inwestycyjnej w Polsce. CFA Society Poland jest stowarzyszeniem skupiającym profesjonalistów, mających związek z szeroko pojętym dokonywaniem inwestycji i zarządzaniem finansami.

Kontakt:

Monika Grabek
Executive Director
Tel. +48 668 870 211
e-mail: monika.grabek@poland.cfasociety.org

Jakub Jański
Communication Coordinator
Tel. +48 798 068 139
e-mail: jakub.janski@poland.cfasociety.org

e-mail: office@cfa.com.pl
www.cfasociety.org/poland

PARTNER
PARTNER
PARTNER
PARTNER MEDIALNY
PARTNER
PARTNER INSTYTUCJONALNY