Prelegenci edycji 2022

Dr Lars Schernikau

Speaker & Expert

Dr Lars Schernikau rozpoczął pracę w branży towarowej w 2003 r., a wcześniej pracował w Boston Consulting Group w Nowym Jorku, USA i Monachium. Jako współzałożyciel, akcjonariusz i były członek rady nadzorczej w niemieckich, notowanych na giełdzie, międzynarodowych firmach zajmujących się marketingiem i wydobyciem surowców HMS Bergbau AG i IchorCoal NV, Lars założył, pracował i doradzał wielu firmom z globalnego sektora surowcowego w Europie, Azji, Afryce i Ameryce Północnej.

Lars jest perspektywicznym i pozytywnie myślącym makroekonomistą o ambitnych poglądach popartych nauką. Ma pozytywne podejście do rozwoju człowieka i energii oraz jest krytycznie nastawiony do środowiska i długoterminowego przetrwania ludzkości. Obecnie, oprócz pracy operacyjnej w przemyśle surowcowym, Lars jest regularnym mówcą na głównych konferencjach energetycznych i surowcowych, warsztatach i uniwersytetach na całym świecie. Lars doradza wybranym rządom, bankom i konglomeratom w zakresie polityki energetycznej. Opublikował książki, badania naukowe i artykuły prasowe dotyczące surowców energetycznych i polityki energetycznej oraz był recenzentem kilku książek i prac badawczych związanych z energetyką.

Lars wychował się w Berlinie, studiował finanse na Uniwersytecie Nowojorskim, uzyskał tytuł MBA w INSEAD we Francji i obronił doktorat z ekonomii energii na Uniwersytecie Technicznym w Berlinie.

KONTAKT

office@cfa.com.pl
www.cfapoland.org

CFA Society Poland powstało w 2004 r. i jest jedną z największych społeczności członkowskich międzynarodowego CFA Institute w regionie CEE. CFA Society Poland rozpowszechnia i realizuje najwyższe standardy etyczne oraz edukacyjne w branży inwestycyjnej w Polsce. CFA Society Poland jest organizacją skupiającą profesjonalistów, mających związek z szeroko pojętym dokonywaniem inwestycji i zarządzaniem finansami.