O WYDARZENIU
Warsztaty dla studentów
Trendy w biznesie, analiza finansowa i wprowadzenie do Research Challenge

Wiedza teoretyczna to solidna podstawa, ale warto wzbogacić ją praktycznymi umiejęnościami. Poza techniczną umiejętnością wyceny spółek i analizy sprawozdań finansowych, warto wiedzieć także, jak takie dane zaprezentować, jak zbudować własną markę w Internecie i skąd czerpać inspiracje. Pełen pakiet tej wiedzy zaoferujemy zainteresowanym studentom podczas CFA Talent Workshop. Bezpłatne wydarzenie, które odbędzie się 25 października w Warszawie, gwarantuje zdobycie solidnej porcji wiedzy i cennych informacji dla wszystkich, którzy pragną w przyszłości zajmować się analizą finansową.

Druga edycja CFA Talent Workshop, podobnie jak poprzednia, dedykowana jest osobom, które zgłosiły chęć udziału w CFA Institute Research Challenge lub nadal rozważają tę możliwość. Dodatkowo do uczestnictwa zapraszamy też uczestników CFA Ethics Challenge oraz wszystkich studentów, których intrygują zagadnienia analizy finansowej lub którzy szukają inspiracji w świecie finansów...

Tę ostatnią niewątpliwie zapewni nasz Gość Honorowy, który wystąpi podczas pierwszej, otwierającej części spotkania. Już teraz możemy zdradzić, że będzie to przedstawiciel dużej i znanej spółki giełdowej. W drugiej połowie dnia nacisk położymy na umiejętności praktyczne (analiza, techniki prezentacji, kreacja marki osobistej). Warsztaty te odbędą się w bardziej kameralnych grupach, przeprowadzane rotacyjnie po południu. Już dziś zarezerwujcie termin w swoich kalendarzach i 

Wkrocz z CFA Society Poland i naszymi partnerami w świat analizy finansowej. Zdobądź cenne umiejętności praktyczne i wysłuchaj ciekawych opinii innowacyjnych ekspertów, w tym naszego Gościa Honorowego. 

Jeśli już teraz pragniesz wziąć udział w CFA Institute Research Challenge, zapraszamy na stronę konkursu >> 

PROGRAM WARSZTATÓW

Miejsce spotkania: DAGO Centrum, Rondo ONZ 1, Warszawa
Data: 25 października 2019

8:30-10:30 Grupa fokusowa PKO Finat (po wcześniejszym zgłoszeniu mailowym)

10:00-10:30 Poczęstunek, rejestracja

10:30-10:45 Przywitanie gości oraz wystąpienie otwierające, Prof. Krzysztof Jajuga 
Powitanie uczestników i wprowadzenie w tematykę kwalifikacji CFA  

10:45-11:15 Cyfrowy Polsat: Jak inwestorzy oceniają spółkę?/Jak przedstawić spółkę?
Katarzyna Ostap-Tomann, Członek zarządu ds. finansowych, Cyfrowy Polsat

11:15-11:45 Revolut: How challenger banks are shaping the future of finance (prezentacja + Q&A)
Karol Sadaj, Country Manager Revolut Poland

11:45-12:00 Przerwa kawowa

12:00-12:25 HRK: Jak zbudować swoją markę w sieci? 
Magdalena Urbańska, Marketing Manager, Agencja rekrutacyjna HRK

12:25-13:00 Lunch

13:00-14:00 Deloitte: Metody wycen przedsiębiorstw w praktyce
Łukasz Wójcik, Piotr Domański, CFA

14:00-15:00 Bank Gospodarstwa Krajowego: Źródła i rodzaje finansowania oraz ich wpływ na wycenę przedsiębiorstwa
Łukasz Beresiński, Dyrektor Sektora w Departamencie Analiz i Wsparcia Sektorowego

15:00-15:15 Przerwa kawowa

15:15-16:20 Sprawozdawczość finansowa bez tajemnic
Wojciech Łyjak, CFA, ACCA - trener

16:25-17:00 Zakończenie i networking

PRELEGENCI
Specjaliści, których spotkasz
Prezes CFA Society Poland. Profesor nauk ekonomicznych, wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz uczelni za granicą (m.in. Jiao Tong University w Szanghaju). W swojej pracy naukowo-badawczej koncentruje się wokół finansów oraz statystyki i ekonometrii. Kierownik Katedry Inwestycji Finansowych i Zarządzania Ryzykiem, a także dyrektor Instytutu Zarządzania Finansami na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Współpracuje z licznymi instytucjami finansowymi i przedsiębiorstwami. Pełnił funkcje członka Rady Naukowej Narodowego Banku Polskiego i członka Rady Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
Piotr Domański jest Menedżerem w Dziale Doradztwa Finansowego w Deloitte. Piotr posiada ok. 10-letnie doświadczenie w zakresie finansów i bankowości. Doświadczenie w zakresie finansów przedsiębiorstw oraz doradztwie transakcyjnym zdobywał w Domu Maklerskim Raiffeisen Bank Polska S.A., gdzie realizował projekty doradcze na rynku kapitałowym. Piotr wspierał klientów w projektach związanych z pozyskiwaniem kapitału w drodze emisji akcji oraz wprowadzaniem spółek do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych jak również realizował inne projekty związane z funkcjonowaniem spółek publicznych na rynku kapitałowym.
 
Piotr jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Bankowość (specjalizacja: Bankowość Inwestycyjna) oraz Metody Ilościowe w Ekonomii i Systemy Informacyjne. Piotr posiada licencję maklera papierów wartościowych.
Łukasz Wójcik jest Wicedyrektorem w Dziale Doradztwa Finansowego w Deloitte. Łukasz posiada ponad 10-letnie doświadczenie w zakresie finansów. Do zespołu Wycen Deloitte dołączył w 2017 roku, natomiast wcześniej pracował w PwC. W trakcie swojej kariery był zaangażowany m.in. w projekty dla sektora energetycznego, paliwowego i chemicznego, uczestnicząc w projektach dotyczących m.in. wyceny przedsiębiorstw, modelowania finansowego oraz wsparcia klientów podczas transakcji M&A.
 
Łukasz jest absolwentem Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Finanse i Bankowość oraz Wydziału Prawa i Administracji na UMCS w Lublinie na kierunku Prawo. Łukasz posiada ACCA Advanced Diploma in Accounting and Business.
Obecnie Country Manager Revolut Polska, wcześniejsze doświadczenie zdobywał jako szef marketingu Uber Polska oraz m.in. w Google. 
Katarzyna Ostap-Tomann związana jest z Grupą Cyfrowego Polsatu od 2009 roku, gdzie od 2015 roku pełniła funkcję zastępcy CFO Grupy Kapitałowej, a od października 2016 roku jest Członkiem Zarządu odpowiedzialnym za finanse Grupy. Pełni również funkcję Członka Zarządu w spółkach Polkomtel Sp. z o.o., INFO-TV-FM Sp. z o.o., CPSPV1 Sp. z o.o., CPSPV2 Sp. z o.o. i Polsat License Ltd. Ponadto jest Członkiem Rady Nadzorczej Plus Banku S.A.

Wcześniej, do kwietnia 2019 roku, pełniła również funkcję Członka Zarządu w Telewizji Polsat Sp. z o.o. 

W latach 1996–2004 pracowała w Philip Morris w Polsce i w regionalnej centrali firmy w Szwajcarii na różnych stanowiskach związanych z finansami, gdzie zdobywała wszechstronne doświadczenie w obszarze finansów korporacyjnych, sprawozdawczości finansowej, rachunkowości zarządczej oraz audytu wewnętrznego. W latach 2004–2009 pracowała w Grupie TVN na stanowisku Kontrolera Finansowego grupy kapitałowej. Była odpowiedzialna za przygotowanie sprawozdań finansowych na poziomie grupy kapitałowej oraz raportowanie wewnętrzne. W 2009 roku objęła stanowisko Dyrektora Kontrolingu a w 2012 Dyrektora Finansowego w Cyfrowym Polsacie. Od 2011 roku pełniła funkcję Dyrektora Finansowego a następnie od 2014 roku Członka Zarządu Telewizji Polsat. Od 2001 roku jest Członkiem ACCA. W latach 2013-2017 była Członkiem Rady ACCA w Polsce.

Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne oraz posiada tytuł MBA Oxford Brookes University.

Posiada 7-letnie doświadczenie w marketingu i PR. Z firmą HRK SA związana od 2018 r. Specjalizuje się w tematach związanych z komunikacją marek, komunikacją wewnętrzną, employer brandingiem oraz kreowaniem wizerunku marki w branżowych mediach społecznościowych. Swoje doświadczenie zdobyła pracując dla firm z sektora finansów, IT oraz nowych technologii. Prowadząc brand HRK na LinkedIn zdobyła tytuł LinkedIn Talent Awards w kategorii najlepszych brandów agencji rekrutacyjnych. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku filologia polska.

FORMULARZ REJESTRACYJNY

Dla prawidłowego wypełnienia formularza konieczne jest wypełnienie pól oznaczonych (*)

ORGANIZATORZY
DBAJĄ O ORGANIZACJĘ EVENTÓW

Stowarzyszenie CFA Society Poland powstało w 2004 roku i jest jednym z najmłodszych stowarzyszeń członkowskich międzynarodowego CFA Institute. CFA Society Poland rozpowszechnia i realizuje najwyższe standardy etyczne oraz edukacyjne w zakresie działań branży inwestycyjnej w Polsce. CFA Society Poland jest stowarzyszeniem skupiającym profesjonalistów, mających związek z szeroko pojętym dokonywaniem inwestycji i zarządzaniem finansami.

Kontakt:

Jakub Jański
Marketing and Communication Coordinator
Mobile: +48 798 068 139
e-mail: jakub.janski@poland.cfasociety.org

Monika Grabek
Executive Diractor

Tel. +48 668 870 211
e-mail: monika.grabek@poland.cfasociety.org

e-mail: office@cfa.com.pl
www.cfasociety.org/poland

PARTNER
PARTNER
PARTNER
PARTNER