O WYDARZENIU
CFA Society Poland Annual Seminar 2019

W rzeczywistości postindustrialnych gospodarek, coraz większy wpływ na nasze życia ma geopolityka, a jednostkowe wydarzenia z jednego końca świata są w stanie zachwiać ekonomicznym status quo tysiące kilometrów dalej. Podczas tegorocznego spotkania pod szyldem CFA Society Poland Annual Seminar podejmiemy próbę zbadania przyszłości – zaprezentujemy nie tylko wyniki badań i prognozy na najbliższe lata dla Polski, lecz także sami aktywnie podejmiemy próbę wykorzystania innowacyjnego narzędzia analitycznego – gier wojennych, tzw. wargames.

Podczas punktu kulminacyjnego naszego programu pod okiem Johna Hulsmana członkowie CFA Society Poland oraz zaproszeni goście wezmą udział w grze oscylującej wokół polityki Donalda Trumpa, rosnącej potęgi Chin oraz taryf celnych. To fascynujące doświadczenie pozwoli Państwu spojrzeć z szerszej perspektywy na codzienne prognozy i – mamy nadzieję – otworzy oczy na nowe aspekty analityczne. John Hulsman przeprowadził podobne rozgrywki z wieloma globalnymi spółkami, przedstawicielami sektora bankowego, funduszami hedgingowymi oraz pracownikami organizacji rządowych.

Poza grą wojenną zapraszamy na wiele innych wystąpień – spotkanie z prof. Eugeniuszem Gatnarem z Rady Polityki Pieniężnej, prognoza Fitch Ratings dla Polski i regionu, prezentacja raportu CFA Society Poland i SpotData oraz dwa fascynujące warsztaty: o wykorzystaniu AI w inwestycjach oraz o wpływie biologii na podejmowane decyzje inwestycyjne.

Tegoroczne wydarzenie CFA Society Poland Annual Seminar jest przeznaczone wyłącznie dla lokalnej społeczności CFA w Polsce i krajach bałtyckich (pierwszeństwo zgłoszeń otrzymują Członkowie CFA Society Poland) oraz dla zaproszonych gości. Pozostałe osoby zainteresowanie płatnym udziałem w wysokości 800 PLN netto proszone są o kontakt pod adresem mailowym: office@cfa.com.pl.

 

PROGRAM

Uprzejmie zapraszamy do zapoznania się z programem konferencji:
Zapewniamy tłumaczenie konferencji z języka polskiego na język angielski

Miejsce: Giełda Papierów Wartościowych, ul. Książęca 4, Warszawa, Sala Notowań

Data: 11 października 2019 r.

 

8:30–9:00 Rejestracja i poranna kawa

 

9:00 Oficjalne otwarcie konferencji

  • prof. Krzysztof Jajuga, Prezes CFA Society Poland

9:10 Wystąpienie: Co nas czeka po drugiej stronie zera?

  • prof. Eugeniusz Gatnar, Członek Rady Polityki Pieniężnej

9:40 Wystąpienie: Economic Outlook for Poland and CEE

  • Arvind Ramakrishnan, Fitch Ratings

10:20 Wystąpienie: przedstawienie raportu o przyszłości rynków finansowych (CFA Society Poland, SpotData)

  • Ignacy Morawski, SpotData
 

10:50–11:10 Przerwa kawowa

 

11:10 Warsztat: Progression Beyond Regression: Using AI to Transform Traditional analysis  

  • Malcolm White, CFA

12:30 Warsztat: How Your Biology Influences Your Investment Decision-Making

  • Michael Falk, CFA 
 

13:20–14:10 Lunch

 

14:10 Warsztat: A War Game around the current climate in Trade with Trump, Tariffs & China being the central components

  •  John Hulsman, ekspert ds. polityki międzynarodowej

17:20 Zakończenie i inauguracja programu mentoringowego

 

SPIKERZY
Specjaliści, których spotkasz
Prof. Krzysztof Jajuga

Prezes CFA Society Poland

Prezes CFA Society Poland. Profesor nauk ekonomicznych, wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz uczelni za granicą (m.in. Jiao Tong University w Szanghaju). W swojej pracy naukowo-badawczej koncentruje się wokół finansów oraz statystyki i ekonometrii. Kierownik Katedry Inwestycji Finansowych i Zarządzania Ryzykiem, a także dyrektor Instytutu Zarządzania Finansami na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Współpracuje z licznymi instytucjami finansowymi i przedsiębiorstwami. Pełnił funkcje członka Rady Naukowej Narodowego Banku Polskiego i członka Rady Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
Arvind Ramakrishnan

Główny Analityk

Fitch Ratings

Arvind jest dyrektorem w agencji Fitch Ratings w zespole Emerging Europe zlokalizowanym we Frankfurcie. Jest głównym analitykiem na kilka krajów w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym na Polskę. Arvind dołączył do Fitch po przejściu z Goldman Sachs, gdzie pracował w Singapurze jako szef Sovereign Credit Research Group w strukturach działu zarządzania ryzykiem.

 

Wcześniej pracował jako analityk ryzyka politycznego w Wielkiej Brytanii dla Verisk Maplecroft and Exclusive Analysis (obecnie część IHS). Arvind zaczynał karierę w telewizji, pracując dla CNBC oraz CNN-IBN. Posiada dyplom magistra London School of Economics, ukończył studia podyplomowe w zakresie środków masowego przekazu oraz inżynieryjne na uniwersytetach w Indiach.

Malcolm White, CFA

Wiceprezes i Portfolio Manager

Signature Global Asset Management

Malcolm White,  CFA, specjalizuje się w sektorze technologicznym, mediach i telekomunikacji. Ponad dwadzieścia lat temu zaczynał pracę jako programista, by ostatecznie budować swoje doświadczenie zawodowe w inwestycjach. Malcolm White, CFA od lat pojawia się na liście Top 50 menadżerów finansowych w rankingu Brendan Wood. Ukończył niedawno studium z zakresu sztucznej inteligencji na uniwersytecie w Toronto, gdzie w ramach egzaminu końcowego stworzył aplikację do uczenia maszynowego, która automatycznie odczytuje dane finansowe i na ich podstawie determinuje nastroje inwestycyjne. Posiada dyplom Queen’s University.
Ignacy Morawski

Ekonomista

Założyciel SpotData.pl 

Ignacy Morawski jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych ekonomistów rynkowych. Przez wiele lat pracował w sektorze bankowym (WestLB, Polski Bank Przedsiębiorczości), gdzie pełnił rolę głównego ekonomisty odpowiedzialnego za analizy makroekonomiczne. W latach 2012-16 zdobył wiele wyróżnień w licznych rankingach prognostycznych, zajmując m.in. dwukrotnie miejsce na podium konkursu na najlepszego analityka makroekonomicznego organizowanego przez Narodowy Bank Polski i "Rzeczpospolitą". Był również członkiem zespołu przygotowującego prognozy makroekonomiczne w Polskiej Akademii Nauk, pracował także w think tanku WiseEuropa. Karierę rozpoczynał jako reporter ekonomiczny "Rzeczpospolitej". Jest absolwentem ekonomii na Uniwersytecie Bocconi w Mediolanie i nauk politycznych na Uniwersytecie Warszawskim.
John Hulsman

Współpracownik gazety City AM, ekspert ds. polityki międzynarodowej

Organizator rozgrywek symulacji gier politycznych i inwestycyjnych

John Hulsman posiada wieloletnie doświadczenie związane z kulisami działania organizacji politycznych w Waszyngotnie, USA, jak również w Niemczech i Holandii. Obecnie prowadzi firmę doradczą zajmującą się makroekonomicznymi zmianami wpływającymi na biznes, inwestycje i rządy państw. 

 

John Hulsman jest cenionym organizatorem rozgrywek gier symulacyjnych (tzw. wargaming), świetnego narzędzia analitycznego. Symulacje prowadzone w ten sposób pozwalają na zbadanie naszych założeń co do przyszłości i przewidywanie możliwych skutków polityki międzynarodowej. John zaprojektował, rozegrał i zorganizował ponad sto wojennych rozgrywek przeprowadzonych dla wiodących spółek giełdowych, sektora bankowego, funduszy hedgingowych oraz pracowników rządowych. 

Prof. Eugeniusz Gatnar

Członek (kadencja: 25 I 2016 – 25 I 2022)

Rada Polityki Pieniężnej

Profesor nauk ekonomicznych, absolwent Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Katowicach (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny). Zawodowo związany z uczelnią, kieruje Katedrą Analiz Gospodarczych i Finansowych na Wydziale Finansów i Ubezpieczeń.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach zastosowań metod ekonometrycznych i statystycznych w analizach finansowych. Jest autorem ponad 170 prac naukowych, podręczników, monografii i artykułów.

 

Odbył liczne staże naukowe za granicą, m.in. w École Supérieure de Commerce w Tuluzie, University of Strathclyde w Glasgow, University of Cambridge oraz w The Arnhem Business School. Prowadził wykłady z analizy danych finansowych w University of Central Switzerland w Lucernie. W latach 2007-2010 zajmował stanowisko doradcy Prezesa Narodowego Banku Polskiego, następnie, w latach 2010-2016, był członkiem Zarządu Narodowego Banku Polskiego.

 

13 stycznia 2016 r. Senat RP powołał prof. Eugeniusza Gatnara w skład Rady Polityki Pieniężnej.

Michael Falk, CFA

Partner

Focus Consulting Group

Michael Falk, CFA, CRC w ramach amerykańskiej Focus Consulting Group pomaga zespołom inwestycyjnym wzmocnić filozofię inwestowania, procesowanie i wykonywanie, a także prowadzi konsultacje z zakresu planowania strategicznego. Przed dołączeniem do FCG Michael Falk, CFA prasował jako Chief Strategist dla globalnego funduszu hedgingowego oraz pełnił rolę CIO w organizacji doradczej. Jego doświadczenie obejmuje research alokacji aktywów, budowanie portfolio i wieloaspektowe rozumienie finansów behawioralnych oraz kwestii związanych z systemami emerytalnymi. 

 

Michael jest także autorem monografii wydanej przez CFA Institute Research Foundation “Let’s All Learn How to Fish… to Sustain Long-term Economic Growth” (www.letsalllearnhowtofish.com). Prowadzi zajęcia w ramach programu Investment Foundations dla CFA Society of Chicago oraz wykładał na DePaul University (Certified Financial Planner (CFP) Certificate Program).  

FORMULARZ REJESTRACYJNY

Dla prawidłowego wypełnienia formularza konieczne jest wypełnienie pól oznaczonych (*)

ORGANIZATORZY
O ORGANIZACJĘ DBAJĄ

Stowarzyszenie CFA Society Poland powstało w 2004 roku i jest jednym z najmłodszych stowarzyszeń członkowskich międzynarodowego CFA Institute. CFA Society Poland rozpowszechnia i realizuje najwyższe standardy etyczne oraz edukacyjne w zakresie działań branży inwestycyjnej w Polsce. CFA Society Poland jest stowarzyszeniem skupiającym profesjonalistów, mających związek z szeroko pojętym dokonywaniem inwestycji i zarządzaniem finansami.

Kontakt:

Ewelina Nurczyk
Project Coordinator
Tel. +48 518 073 813
e-mail: ewelina.nurczyk@poland.cfasociety.org 

Monika Grabek
Executive Director
Tel. +48 668 870 211
e-mail: monika.grabek@poland.cfasociety.org

Jakub Jański
Communication Coordinator
Tel. +48 798 068 139
e-mail: jakub.janski@poland.cfasociety.org

e-mail: office@cfa.com.pl
www.cfasociety.org/poland

PARTNER INSTYTUCJONALNY
PARTNER MEDIALNY